The Body Shop Kosovo

Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask

Për lëkurë pa jetë

Vegan

Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask

Për lëkurë pa jetë

Vegan

0/5
0 Mendime

Jepini lëkurës suaj një nxitje energjike me maskën tonë Intensive të Zgjimit me Kafe nga Nikaragua. E pasuruar me një përzierje të fuqishme të grimcave të kokrrave të kafesë nga Nikaragua dhe përbërës të tjerë të Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë nga e gjithë bota, kjo maskë ngroh dhe eksfolion butësisht lëkurën tuaj për të ndihmuar në zvogëlimin e shenjave të lodhjes. Ajo e lë lëkurën të ndjehet e rizgjuar, e pastruar nga papastërtitë dhe më rrezatuese se kurrë me pore të reduktuara.

  • Maskë ngrohëse dhe energjizuese për fytyrën
  • Për lëkurën e lodhur (lëkura që duket e tekstururar, e pabarabartë, e ashpër dhe gri)
  • Ndihmon në zvogëlimin e shenjave të lodhjes në mënyrë që lëkura të ndjehet e zgjuar, pastruar nga papastërtitë dhe më rrezatuese se kurrë me pore të reduktuara.
  • Strukturë e pasur eksfoliuese
  • Aromë intensive e kafesë
  • Pasuruar me kafe dhe vaj të farës së susamit të Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë nga Nikaragua, gjalp shea të
  • Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë nga Gana, gjalpë kakao dhe sheqer organik

Gjalp Shea e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Gjalpi Shea është më i pasuri dhe kremozi i gjalpërave natyrale që ndihmon produktet tona të përhapen në lëkurën tuaj duke ju dhënë dashuri dhe ushqim.

Vaj Susami I Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Ky vaj i pasur dhe i mëndafshtë është një sekret i vjetër bukurie për lëkurë më të butë dhe të lëmuar. Ne e marrim tonin nga Nikaragua.

Ekstrakti i Farave të Kafesë. Kur duam ta ndihmojmë lëkurën tuaj të zgjohet, ne themi mirëmëngjes me ekstraktin e farave të kafesë për vetitë e tij stimuluese.

Clear

Si përdoret

1. Pas heqjes së makeup-it dhe pastrimit të lëkurës, përdorni gishtat tuaj për të vendosur një shtresë të barabartë të maskës, duke shmangur zonën e syve dhe buzëve.
2. Vendoseni në qafë dhe dekolte nëse dëshironi.
3. Pas 5-10 minutash, shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe një napë me lëvizje të butë rrethore për të eksfoliuar.
Përdoreni 2-3 herë në javë.

Si përdoret

1. Pas heqjes së makeup-it dhe pastrimit të lëkurës, përdorni gishtat tuaj për të vendosur një shtresë të barabartë të maskës, duke shmangur zonën e syve dhe buzëve.
2. Vendoseni në qafë dhe dekolte nëse dëshironi.
3. Pas 5-10 minutash, shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe një napë me lëvizje të butë rrethore për të eksfoliuar.
Përdoreni 2-3 herë në javë.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask

Glicerinë, Polisorbat 20, Gliceril Stearat, PEG-100 Stearat, Propilen Glukol, Klorur Natriumi, Isopropyl Palmitate, Ekstrakt Euglena Gracilis, Sukrozë, Pluhur i Farës së Kafesë Arabike/ Coffea Arabica (Kafe), Parfum / Fragrancë, Vaj Farash Susami/ Sesamum Indicum , Gjalp Farash Kakaoje Theobroma Cacao, Gjalp Shea/ Butyrospermum Parkii, Xanthan Gum, Aqua / Ujë / Eau, Kafeinë, Fenoksietanol, Sorbat Kaliumi, Tokoferol, Biotin, Acid Citrik, Karamel.

My Review for Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.