The Body Shop Kosovo

Rose Quartz Gua Sha Stone

MJET PËR FYTYRËN

APLIKONI ME SERUMIN TUAJ

ROSE QUARTZ

Rose Quartz Gua Sha Stone

MJET PËR FYTYRËN

APLIKONI ME SERUMIN TUAJ

ROSE QUARTZ

0/5
0 Mendime
 • Mjet për fytyrën Gua Sha
 • Kuarc rozë nga Afrika e Jugut
 • Përfshin një qese pambuku për të mbajtur gurin tuaj të sigurt
 • Ndjeni ftohje në lëkurë
 • Ndihmon produktet e kujdesit të lëkurës të përthithen më shpejt në lëkurë
 • Ndihmon që konturet e fytyrës të duken më të strukturuara*
 • Ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës për lëkurë më të lëmuar dhe më të rafinuar*
 • E lë lëkurën të duket më rrezatuese me një pamje të lehtë të skuqur*
 • Gjeni pak kohë për kujdesin ndaj vetes dhe çoni rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën në nivelin tjetër, me gurin tonë Rose Quartz Gua Sha.

Të frymëzuar nga rutinat e lashta kineze të bukurisë, ne kemi krijuar versionin tonë të këtij mjeti të vogël të dobishëm për masazh të fytyrës, të bërë me gur kuarci rozë nga Afrika e Jugut. Guri Gua Sha është i formuar në mënyrë perfekte për të përqafuar konturet e fytyrës tuaj duke e lejuar atë të rrëshqasë pa probleme në lëkurë, duke e bërë të lehtë për t’u përdorur (edhe nëse kjo është hera e parë që provoni masazh fytyre). Jo vetëm që kjo perlë e bukur rozë është aksesori i përsosur i banjës, por ndihet shumë i lezetshëm dhe ndihmon lëkurën tuaj të përthithë më shpejt produktet tuaja për kujdesin e lëkurës!

Pse të mos shtoni gurin tuaj Gua Sha për të rritur regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës Edelweiss? Filloni duke përdorur koncentratin tonë Edelweiss, pasuar nga kremi zbutës intensiv Edelweiss dhe më pas masazhoni të dy produktet në fytyrën tuaj me gurin Gua Sha. Presioni i butë nga masazhi bën që vijat e fytyrës të duken më të tonifikuara dhe të përcaktuara. Thjesht pyesni gratë që e kanë provuar për 4 javë – 80% thanë se konturet e tyre të fytyrës dukeshin më të skalitura pas përdorimit të parë*!

Thuaj përshëndetje atij shkëlqimi të fytyrës së freskët, kjo rutinë e tejmbushur e bën lëkurën të duket më rrezatuese me një pamje të lehtë të skuqur! Gjithashtu ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës; lëkura duket më e fortë dhe më e ngopur.

Diçka tjetër për të buzëqeshur, qeska e vogël e pambukut ndihmon në mbrojtjen e gurit tuaj Gua Sha. Kartoni dhe fletëpalosje janë gjithashtu 100% të riciklueshme.

Clear

Si përdoret

 1. Me një fytyrë dhe duar të pastruara, aplikoni një serum fytyre të ndjekur nga një hidratues.
 2. Ngrohni gurin Gua Sha midis duarve tuaja.
 3. Ndiqni hapat e mëposhtëm dhe përsëritni ato 3-5 herë, duke ushtruar presion të lehtë.

a) Masazhoni qafën.

b) Masazhoni mbi vijën e nofullës.

c) Masazhoni poshtë mollëzës.

d) Masazhoni butësisht poshtë syve.

e) Masazhoni mbi vetull.

f) Masazhoni ballin.

g) Masazhoni nga vija e nofullës në tempull.

h) Masazhoni poshtë nga balli në qafë.

Bëni këtë në të dy anët e fytyrës dhe qafës. Tani admironi shkëlqimin rrezatues të lëkurës tuaj.

Si përdoret

 1. Me një fytyrë dhe duar të pastruara, aplikoni një serum fytyre të ndjekur nga një hidratues.
 2. Ngrohni gurin Gua Sha midis duarve tuaja.
 3. Ndiqni hapat e mëposhtëm dhe përsëritni ato 3-5 herë, duke ushtruar presion të lehtë.

a) Masazhoni qafën.

b) Masazhoni mbi vijën e nofullës.

c) Masazhoni poshtë mollëzës.

d) Masazhoni butësisht poshtë syve.

e) Masazhoni mbi vetull.

f) Masazhoni ballin.

g) Masazhoni nga vija e nofullës në tempull.

h) Masazhoni poshtë nga balli në qafë.

Bëni këtë në të dy anët e fytyrës dhe qafës. Tani admironi shkëlqimin rrezatues të lëkurës tuaj.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Rose Quartz Gua Sha Stone

My Review for Rose Quartz Gua Sha Stone

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.