The Body Shop Kosovo

Ginger Hair & Scalp Scrub

KUJDESI PËR FLOKË DHE LËKURËN E KOKËS

Ginger Hair & Scalp Scrub

KUJDESI PËR FLOKË DHE LËKURËN E KOKËS

0/5
0 Mendime

Skrabi ynë freskues i flokëve dhe kokës me xhenxhefil është eksfolimi i butë dhe gjallërues që keni pritur.

I bërë me 90% përbërës me origjinë natyrale dhe i pasuruar me proteina keratine vegane, përdorni atë çdo javë në vend të shamponit kundër zbokthit me xhenxhefil për të ndihmuar në heqjen e akumulimeve nga flokët tuaj dhe për të larë zbokthin.

Rezultati? Floket me erë të freskët, të pastruar që ndihen më të lumtur dhe më të shëndetshëm. Plus, një skalp që ndihet i qetësuar nga thatësia dhe i pastruar nga majet e ndara. Përdoreni atë së bashku me shampon tonë me xhenxhefil, kondicioner dhe serumin e kokës për të ndihmuar në riparimin e flokëve tuaj nga brenda jashtë.* Ky pastrim i ngjashëm me xhel vjen në paketim të bërë me plastikë 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikë të ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit të mbledhur nga rrugët e Bengaluru, Indi, kështu që bën mirë për flokët dhe planetin tuaj.** Plus, është pasuruar me  vajin esencial i rrënjës së xhenxhefilit të Tregtisë së Drejtë nga Madagaskari. Tregtia jonë ndihmon në sigurimin e të ardhurave të qëndrueshme për fermerët vendas në shkallë të vogël dhe mundësi për trajnime në praktikat e qëndrueshme bujqësore.

** Kapaku nuk është bërë me plastikë të ricikluar.

Pas përdorimit të parë:

 • 96% mendonin se pastrimi po eksfolionte butësisht
 • 92% e ndjenë lëkurën e tyre të thatë qe ishte lehtësuar dhe qetësuar
 • 90% mendonin se pastrimi ishte efektiv në pastrimin e majeve të ndara
 • 89% raportuan se skalpi i tyre dukej dhe ndihej më i shëndetshë

Prova e përdoruesit e 93 të anketuarve.

 • Skrab për flokët dhe lëkurën e kokës
 • E përkryer për skalpin e thatë, të ndjeshëm dhe që kruhet
 • Ndihet si një lehtësim javor
 • Lë lëkurën e kokës të ndjehet e ushqyer me hidratim
 • Ndihmon në larjen e majeve te ndara
 • Bërë me 90% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

 1. Përdoreni këtë skrab një herë në javë në vend të shampos te Xhenxhefilit kundër zbokthit sa herë që mendoni se flokët tuaj kane nevoje.
 2. Lagni flokët tuaj të bukur.
 3. Nxirrni një sasi skrab me madhësi sa një arrë dhe vendoseni në lëkurën e kokës.
 4. Masazhojeni butësisht.
 5. Shpërlajeni tërësisht dhe ta-da!

Si përdoret

 1. Përdoreni këtë skrab një herë në javë në vend të shampos te Xhenxhefilit kundër zbokthit sa herë që mendoni se flokët tuaj kane nevoje.
 2. Lagni flokët tuaj të bukur.
 3. Nxirrni një sasi skrab me madhësi sa një arrë dhe vendoseni në lëkurën e kokës.
 4. Masazhojeni butësisht.
 5. Shpërlajeni tërësisht dhe ta-da!
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Ginger Hair & Scalp Scrub

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Juglans Regia Shell Powder/Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Cocamidopropyl Betaine, Cocos Nucifera Shell Powder/Cocos Nucifera (Coconut) Shell Powder, Polyglyceryl-2 Caprate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Panthenol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Sodium Gluconate, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Sodium Salicylate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Hydrolyzed Vegetable Protein, Linalool, Citric Acid, Salix Alba Bark Extract/Salix Alba (Willow) Bark Extract, Limonene, Citronellol, Citral, Eugenol, Zingiber Officinale Root Oil/Zingiber Officinale (Ginger) Root Oil, Geraniol, Isopropyl Alcohol, Betula Alba Bark Extract, Sodium Benzoate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate.

My Review for Ginger Hair & Scalp Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.