The Body Shop Kosovo

Lather & Slather Strawberry Big Gift Case

Set dhurate per kujdesin e lekures

Per lekure normale

Pastron, rifreskon dhe hidraton

Lather & Slather Strawberry Big Gift Case

Set dhurate per kujdesin e lekures

Per lekure normale

Pastron, rifreskon dhe hidraton

0/5
0 Mendime

Surprizoni veten ose një të dashur me aromën delikate të ëmbël, frutash të produkteve që kombinuam në set Strawberry.

Produktet në set janë pasuruar me gjalp hidratues të farave të luleshtrydhes, dhe formula e gjalpit të trupit plotësohet me gjalpë shea të bërë me dorë, nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Gana, i cili ushqen thellësisht lëkurën dhe e lë atë të butë dhe të lëmuar. Nëpërmjet programeve të tregtisë së drejtë, ne mbështesim komunitetet lokale dhe më shumë se 600 gra në 11 fshatra janë të përfshira në prodhimin e gjalpit shea, i cili u siguron atyre pavarësi financiare. Një pjesë e fondeve drejtohen për projekte sociale, si shëndetësia dhe arsimi. Deri më tani kemi ndërtuar 6 shkolla dhe një klinikë dhe mbi 49,000 njerëz po përfitojnë nga ajo që kemi arritur në kuadër të programit.

Filloni ritualin me xhelin e dushit pastrues. Vazhdoni me gjalpin hidratues të trupit, tekstura e të cilit siguron hidratim intensiv 96-orësh. Ruani me delikatesë aromën e ëmbël, frutash të luleshtrydhes gjatë gjithë ditës me spërkatjen freskuese nga kompleti. Kujdesuni edhe për lëkurën e duarve duke e aplikuar kremin gjatë gjithë ditës kur ju nevojitet.

Gjalp trupi kremoz intensiv është i disponueshëm në paketim të riciklueshëm, i cili është bërë nga plastika 100% e ricikluar, duke përfshirë ato të prodhuara nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Indi. Kjo ju lejon të tregoni kujdes dhe qëndrim ndaj planetit sa herë që kujdeseni për trupin tuaj.

E paketuar në një kuti të bërë me letër të ripërdorshme të certifikuar nga FSC, dhurata e kujdesit delikat të ëmbël me fruta është një zgjedhje e shkëlqyer për çdo rast.

  • Xhel dushi me manaferra 250 ml
  • Gjalpe Trupi Luleshtrydhe 200 ml
  • Spray Trupi Strawberry 100 ml
  • Krem duarsh Strawberry 30 ml
  • Sfungjeri i banjës
Clear

Si përdoret

1. Vendosni mbi sfungjer sasinë e dëshiruar të xhelit të dushit.
2. Masazhoni lëkurën tuaj duke e kthyer në një shkumë të pasur. Merrni një minutë për të shijuar aromën e ëmbël me fruta.
3. Lajeni dhe shijoni lëkurën e pastër dhe të rifreskuar.
4. Vazhdoni të aplikoni gjalpin e trupit dhe kremin e duarve.
5. Ruani aromën e serisë gjatë gjithë ditës duke aplikuar spray luleshtrydhe

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Lather & Slather Strawberry Big Gift Case

Ju lutemi rishikoni çdo produkt individual të përfshirë në komplet për të mësuar më shumë rreth përbërësve.

My Review for Lather & Slather Strawberry Big Gift Case

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.