The Body Shop Kosovo

Fresh & Festive Edelweiss Skincare Duo

DHURATE PER KRISHTLINDJE

PER NJE LEKURE TE HIDRATUAR DHE TE ZBUTUR

VEGAN

Fresh & Festive Edelweiss Skincare Duo

DHURATE PER KRISHTLINDJE

PER NJE LEKURE TE HIDRATUAR DHE TE ZBUTUR

VEGAN

0/5
0 Mendime

Përshëndetni armën tuaj të re sekrete për lëkurën që duket më e fortë* dhe më e lëmuar këtë Krishtlindje me Duo-në tonë vegane Festive & Fresh Edelweiss Skincare Duo.

Filloni rutinën tuaj me dy pompa të Peeling tonë të lëngshëm dhe lëmoni në lëkurë. Zbut butësisht dhe ndihmon në pastrimin e ndotësve për një shkëlqim të pastër bukur. Shpëlajini dhe fshijini gjurmët e fundit.

Më pas, thajeni me peshqir dhe masazhoni me një sasi sa bizele nga kremi ynë zbutës intensiv. Hidraton lëkurën dhe ndihmon në mbrojtjen e saj nga ndotja – një bonus total për banorët e qytetit.

Kjo është një dhuratë që ia kthen. Lëkura juaj e lëngshme dhe kremi zbutës Edelweiss janë pasuruar me vaj të farës moringa të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit me cilësi të lartë nga Ruanda. Tregtia jonë ndihmon në mbështetjen e të ardhurave të qëndrueshme për fermerët që jetojnë në provincat e thata lindore të vendit.

Një trajtim përkëdhelës vegan për dashnorin e kujdesit të lëkurës në jetën tuaj (përfshirë veten tuaj). Nuk bëhet shumë më mirë se kjo.

  • Edelweiss Intense Smoothing Cream 50ml
  • Edelweiss Liquid Peel 100ml
Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Fresh & Festive Edelweiss Skincare Duo

  • EDELWEISS SMOOTHING DAY CREAM

    Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Heptyl Undecylenate, Limnanthes Alba Seed Oil/Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Polyglyceryl-3 Distearate, Caffeine, Tocopherol, Parfum/Fragrance, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Gluconate, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Linalool, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Citric Acid, Limonene, Benzyl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xanthan Gum.

  • EDELWEISS LIQUID PEEL

    Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Carbomer, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Linalool, Citronellol, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Benzyl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum.

My Review for Fresh & Festive Edelweiss Skincare Duo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.