The Body Shop Kosovo

Clench & Quench Hemp Hand Care Duo

SET DHURATASH PËR KUJDESIN E DORËS

PËR LËKURË TË THATË

Clench & Quench Hemp Hand Care Duo

SET DHURATASH PËR KUJDESIN E DORËS

PËR LËKURË TË THATË

0/5
0 Mendime

Kujdesuni për lëkurën shumë të thatë të duarve tuaja me setin Hemp. Në një paketë të thjeshtë kombinuam forcën e dy produkteve me kërpin, gjë që garanton efikasitet maksimal.

Filloni kujdesin me një eksfolim të butë me pastrimin e duarve me kërp. Grimcat e lëvozhgave të grira të kokosit dhe bajameve që përmban heqin butësisht papastërtitë dhe lëkurën e vdekur, duke i lënë duart tuaja të ndjehen shumë të buta dhe të lëmuara. Skrabi i kërpit gjithashtu ndihmon në mbrojtjen e barrierës natyrore të lagështisë në lëkurën e duarve tuaja.

Vazhdoni të aplikoni kremin tonë më të shitur të duarve, i cili është dëshmuar të jetë një kampion i rimëkëmbjes dhe lëkurës më të thatë. Me një teksturë të pasur dhe aromë natyrale, ofron hidratim dhe mbrojtje intensive deri në 24 orë pas aplikimit. Përmbajtja e dyllit të bletës në formulën e tij krijon një shtresë mbrojtëse që mbron duart tuaja, pavarësisht sa herë i lani ato gjatë ditës. Zbut dhe rikthen edhe lëkurën më të thatë dhe më të konsumuar të duarve, duke e lënë atë një pamje të lëmuar dhe të shëndetshme.

Për t’i bërë ato, ne përdorim vajin e farës së kërpit, i njohur për vetitë e tij tepër ushqyese dhe restauruese. Bimët rriten në Francë dhe çdo kulturë, përveçse është një përbërës i vlefshëm në pastrimet dhe kremrat, rigjeneron tokën dhe siguron habitate për kafshët e egra lokale. Dihet se bimët e kërpit thithin më shumë CO2 dhe lëshojnë më shumë O2 se të gjitha speciet e tjera bimore, duke i bërë ato të paçmueshme për pastrimin e ajrit dhe mbrojtjen e mjedisit.

Seti është një zgjedhje e përsosur dhuratë për këdo që dëshiron të kujdeset sa më mirë për lëkurën e thatë të duarve.

  • Hemp Hand Cream 30 ml
  • Hemp Hand Scrub 75 ml
Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Clench & Quench Hemp Hand Care Duo

My Review for Clench & Quench Hemp Hand Care Duo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.