The Body Shop Kosovo

Almond Milk & Avocado Set Bag

Set dhurate per kujdesin e lekures

Per lekure te thate

Vegan

Almond Milk & Avocado Set Bag

Set dhurate per kujdesin e lekures

Per lekure te thate

Vegan

0/5
0 Mendime

Surprizoni veten ose një të dashur me aromën delikate dhe qetësuese të produkteve që kombinuam në setin e dhuratave. Xhel dushi me avokado, kremi i duarve me avokado dhe gjalpi i trupit të qumështit të bajames janë pasuruar me mbi 90% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë gjalpin shea të punuar me dorë, nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Ganë, i cili ushqen thellësisht lëkurën dhe e lë atë të butë dhe të lëmuar. Nëpërmjet programeve të tregtisë së drejtë, ne mbështesim komunitetet lokale dhe më shumë se 600 gra në 11 fshatra janë të përfshira në prodhimin e gjalpit shea, i cili u siguron atyre pavarësi financiare. Një pjesë e fondeve drejtohen për projekte sociale, si shëndetësia dhe arsimi. Deri më tani kemi ndërtuar 6 shkolla dhe një klinikë dhe mbi 49,000 njerëz po përfitojnë nga ajo që kemi arritur në kuadër të programit. Formula e qumështit të bajames plotësohet me qumësht bajame të prodhuar në kuadër të programit të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Spanjë dhe vaj susami të prodhuar në kuadër të programit të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Nikaragua. Ata qetësojnë dhe hidratojnë lëkurën e trupit, duke e lënë atë të ndihet rehat.

Filloni ritualin tuaj të bukurisë me një xhel dushi që do të pastrojë dhe freskojë lëkurën. Vazhdoni me gjalpin e trupit, i cili me teksturën e tij kremoze do të ushqejë dhe zbutë lëkurën, duke i siguruar asaj 96 orë hidratim. Krem Trupi Intensiv Qumështi i Bajames është i disponueshëm në paketim të riciklueshëm që është bërë nga plastika 100% e ricikluar, duke përfshirë ato të prodhuara nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Indi. Kjo ju lejon të tregoni kujdes dhe qëndrim ndaj planetit sa herë që kujdeseni për trupin tuaj. Aplikojeni kremin e duarve gjatë gjithë ditës kur ju nevojitet.

E paketuar në një çantë udhëtimi të thjeshtë prej letre të certifikuar nga FSC, e ripërdorshme, dhurata me kujdes të butë është një zgjedhje e shkëlqyer për çdo rast.

Madhësia kompakte e produkteve është e përshtatshme kur udhëtoni.

  • Xhel dushi me avokado 60 ml
  • Gjalp trupi me qumësht bajame 50 ml
  • Krem duarsh me avokado 30 ml
Clear

Si përdoret

1. Mbështilleni me shkumën e butë të xhelit të dushit, shpëlajeni mirë.
2. Merrni sasinë e dëshiruar të gjalpit të trupit dhe aplikojeni në lëkurën tuaj. Për kujdes shtesë, aplikoni një sasi të vogël gjalpi në zonat më të thata si gjunjët, bërrylat dhe këmbët dhe prisni që të përthithet.
3. Shijoni momentin dhe ndjeni lëkurën tuaj të ushqyer, të lëmuar dhe të butë, më pas vishuni.
4. Kujdesuni për lëkurën e duarve, duke e aplikuar kremin gjatë gjithë ditës kur ju nevojitet.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Almond Milk & Avocado Set Bag

Ju lutemi rishikoni çdo produkt individual të përfshirë në komplet për të mësuar më shumë rreth përbërësve.

My Review for Almond Milk & Avocado Set Bag

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.