The Body Shop Kosovo

Lather & Slather Moringa Small Set

SET DHURATË PËR KUJDESIN E TRUPIT

PËR LLOJIN NORMAL TË LËKURËS

Lather & Slather Moringa Small Set

SET DHURATË PËR KUJDESIN E TRUPIT

PËR LLOJIN NORMAL TË LËKURËS

0/5
0 Mendime

Surprizoni veten ose një të dashur me produktet freskuese dhe me aromë lulesh që kombinuam në setin Moringa.

Moringa është një pemë që rritet në Ruandë që është e shenjtë për njerëzit vendas. Njihet si “pema e mrekullive” dhe “pema që nuk vdes kurrë”. Nga farat e bishtajave të tij nxirren vajra të vlefshëm që The Body Shop vendos në koleksionin Moringa, duke magjepsur me aromën delikate të lules dhe efektet e dobishme në lëkurë.

Produktet e kompletit pasurohen me vajin e farës moringa të prodhuar në kuadër të programit të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Ruandë dhe formula e kosit për trupin plotësohet me qumësht bajamesh organike të prodhuar në kuadër të programit të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit, i cili hidraton dhe qetëson lëkurën.

Filloni ritualin me xhelin pastrues të dushit. Vazhdoni me kosin hidratues të trupit, tekstura e të cilit siguron hidratim intensiv për 48 orë. Kujdesuni për lëkurën e duarve duke e aplikuar kremin gjatë gjithë ditës kur ju nevojitet.

E paketuar në një kuti të bërë me letër të certifikuar FSC e përshtatshme për përdorim të përsëritur, dhurata me kujdes të butë dhe lulesh është një zgjedhje e shkëlqyer për çdo rast.

  • Xhel dushi Moringa 250 ml
  • Jogurt për trup Moringa 200 ml
  • Krem duarsh Moringa 30 ml
  • Sfungjer i vogël për banjë
Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Lather & Slather Moringa Small Set

My Review for Lather & Slather Moringa Small Set

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.