The Body Shop Kosovo

Full Orange Blossom Eau de Parfum

AROMË PORTOKALLI

PËR TË DYJA GJINITË

Full Orange Blossom Eau de Parfum

AROMË PORTOKALLI

PËR TË DYJA GJINITË

0/5
0 Mendime

Eau de Parfum Full Orange Blossom është një aromë e freskët, agrume në koleksionin tonë të ri Full Flowers. Kjo gamë e re unisex është frymëzuar nga e gjithë lulja, duke përfshirë pjesët mashkullore dhe femërore. Koleksioni ynë i çmuar ndërthur notat e petaleve të buta, gjetheve jeshile, kërcellit të drunjtë, frutave me lëng dhe rrëshirës së ëmbël, për t’ju sjellë aroma që ju ndihmojnë të përqafoni të gjitha aspektet dhe ndjenjat tuaja unike.

Në zemër të këtij Eau de Parfum është absolutja jonë e çmuar e luleve të portokallit, e nxjerrë nga sythat e luleve të portokallit të zgjedhura me dorë në rajonin e Nilit të Egjiptit. Ky absolut natyral përfaqëson petalet aromatike, epshore, ndërsa bergamota e freskët mishëron frutat me lëng. Kjo është e përzier me aromën drusore të vetiverit, që simbolizon gjethet e freskëta dhe jeshile. Me kalimin e ditës, do të vëreni se aroma evoluon, duke zbuluar me delikatesë çdo veçori unike një nga një.

E bërë me 91% përbërës me origjinë natyrale, kjo aromë është gjithashtu e certifikuar nga The Vegan Society.

Ky Eau de Parfum vjen në një shishe të bërë nga qelqi i ricikluar, me një kapak të projektuar për të qenë më i qëndrueshëm, i bërë nga druri dhe tape natyralisht të rinovueshme. Dhe kur të keni spërkatur pikat e fundit, shishja mund të riciklohet përsëri.*

  • Parfumi Eau de Parfum që zgjatë
  • I freskët
  • Lulev të portokallit, neroli dhe vetiverit
  • Krijuar me ekstrakt të luleve të portokallit absolute të nxjerrë nga flluskat e luleve të portokallit, të korrur dorazi në rajonin e Nilut në Egjipt
  • I bërë me 91% përbërës natyralë
  • Certifikuar nga Shoqata Veganë.
Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Full Orange Blossom Eau de Parfum

Alcohol Denat. (69.9%), Aqua/Water/ Eau, Parfum/Fragrance, Limonene, Hydroxycitronellal, Linalool, Citronellol, Geraniol, Citral.

My Review for Full Orange Blossom Eau de Parfum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.