The Body Shop Kosovo

Lather & Slather Moringa Gift Case

Arome lule

Set dhurate

Lather & Slather Moringa Gift Case

Arome lule

Set dhurate

0/5
0 Mendime

Surprizoni veten ose një të dashur me produktet freskuese dhe me aromë lulesh që kombinuam në setin Moringa.

Moringa është një pemë që rritet në Ruandë dhe është e shenjtë për njerëzit vendas. Njihet si “pema e mrekullisë” dhe “pema që nuk vdes kurrë”. Vajrat e vlefshëm nxirren nga farat e bishtajave, të cilat The Body Shop i vendos në koleksionin Moringa, i cili magjeps me aromën e tij delikate të luleve dhe efektin e dobishëm në lëkurë.

Produktet e kompletit pasurohen me vajin e farës moringa të prodhuar në kuadër të programit të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Ruandë dhe formula e kosit për trupin plotësohet me qumësht bajamesh organike të prodhuar nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit, i cili hidraton dhe qetëson lëkurën.

Filloni ritualin me xhelin e dushit pastrues. Vazhdoni me jogurtin hidratues të trupit, tekstura e të cilit siguron hidratim intensiv 48-orësh. Kujdesuni edhe për lëkurën e duarve duke e aplikuar kremin gjatë gjithë ditës kur ju nevojitet.

E paketuar në një kuti të bërë me letër të ripërdorshme të certifikuar nga FSC, dhurata me kujdes të butë dhe lulesh është një zgjedhje e shkëlqyer për çdo rast.

  • Xhel dushi Moringa 250 ml
  • Jogurt trupi Moringa 200 ml
  • Krem duarsh Moringa 30 ml
  • Sfungjer i vogël për banjë
Spastroje

Si përdoret

1. Vendosni mbi sfungjer sasinë e dëshiruar të xhelit të dushit.
2. Masazhoni lëkurën tuaj duke e kthyer në një shkumë të pasur. Merrni një minutë për të shijuar aromën delikate të luleve.
3. Lajeni dhe shijoni lëkurën e pastër dhe të rifreskuar.
4. Vazhdoni të aplikoni jogurtin e trupit dhe kremin e duarve.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Lather & Slather Moringa Gift Case

My Review for Lather & Slather Moringa Gift Case

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.