The Body Shop Kosovo

Lather & Slather Strawberry Gift Case

Set per kujdes te trupit

Per lekure normale

Pastruese dhe rifreskuese

Lather & Slather Strawberry Gift Case

Set per kujdes te trupit

Per lekure normale

Pastruese dhe rifreskuese

0/5
0 Mendime

Një dhuratë e ëmbël për dikë të veçantë, kjo kuti e dhuratave Lather & Slather Strawberry e bën ëmbëlsirën perfekte për adhuruesit e kujdesit për trupin. Ai do të pastrojë dhe hidraton të gjitha llojet e lëkurës dhe do të dojë trupin e tyre unik nga koka te këmbët.

Ky set dhurate mbështet partnerët tanë të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit, të cilët na ndihmuan për ta bërë atë. Jogurti hidratues i trupit është i pasuruar me qumësht bajamesh organike të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Spanja.

Ne punojmë me një kooperativë fermerësh të vegjël që respektojnë mjedisin lokal. Plantacionet e bajameve janë gjithashtu barriera natyrore të zjarrit të cilat ndihmojnë në mbrojtjen e habitateve natyrore nga zjarret në pyje. E mahnitshme, apo jo?

Kutia e tyre e dhuratave është krijuar nga letra e certifikuar nga FSC dhe është bërë për t’u ripërdorur.

  • Xhel dushi me luleshtrydhe 250ml
  • Jogurt Trupi Luleshtrydhe 200ml
  • Krem duarsh me luleshtrydhe 30ml
  • Shpuze e vogël e banjës
Spastroje

Si përdoret

  1. Menjëherë pas dushit ose sa herë që lëkura juaj ka nevojë për një nxitje të shpejtë hidratimi, merrni nje sasi copë  jogurti ynë me Luleshtrydhe.
  2. Lëmoni dhe masazhoni atë në të gjitha gjymtyrët, barkun tuaj dhe shikoni që të përthithet ashtu.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Lather & Slather Strawberry Gift Case

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Butylene Glycol, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Carbomer, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethiconol, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Fragaria Vesca Juice/Strawberry Juice, Sodium Hyaluronate, Limonene, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Sweet Almond Seed Extract, Xanthan Gum, Salicylic Acid, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, CI 14700/Red 4, CI 19140/Yellow 5.

My Review for Lather & Slather Strawberry Gift Case

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.